U.S.A. $ 38.000.000.000.000,- staatsschuld

Inflatie in Duitsland voor WO II. In volgordevan 100 mark, wat al best veel lijkt voor een postzegel, via b.v. 250.000 mark voor een postzegel van voorheen 500 mark naar een postzegel van 5 miljard mark van voorheen 10 miljoen mark (ja het kan hard gaan) naar de laatste postzegel van 10 miljard mark van voorheen 10 miljoen mark. Ik neem aan dat ze met een kruiwagen vol geld een brood moesten kopen toen. Er zijn mensen in Amerika die verwachten dat het daar ook die kant op gaat.

Ik wilde eens een blogje maken met de mooiste postzegels van mijn jeugdverzameling, maar dat pakte anders uit. Ik kwam namelijk deze zegels tegen met de bewijzen van inflatie in Duitsland voor WO II en zag onmiddellijk een soort overeenkomst met 2026. De Amerikaanse staatsschuld is bijna onbeheersbaar geworden, en omdat er een eind aan het komen is aan de dollar als mondiaal betaalmiddel, mede o.a. vanwege wantrouwen of Amerika de rente kan en wil blijven betalen, en zowel China als andere landen dollars aan het lozen zijn en in goud vluchten plus in hun eigen betaalmiddelen zaken zijn gaan doen, wordt nog meer lenen een probleem. Niemand wil meer schuldpapieren van de U.S.A of tegen een hele hoge rente, die ook nog eens betaald moet gaan worden over leningen die dit jaar aflopen, en dat betekent dat de dollar minder waard wordt. En bijdrukken van dollars, wat tot nu toe makkelijk kon want iedereen vertrouwde de dollar, is bijna geen optie meer omdat de dollar dan nog meer aan geloofwaardigheid verliest. De staatsschuld wordt wel minder hoog als de dollar minder waard wordt, dus inflatie is heel bruikbaar voor vermindering van die schuld die dan gewoon minder waard wordt terwijl de hoeveelheid dollars hetzelfde blijft. Maar dat heeft dus wel zeer nare consequenties. Afbetaling van de schuld door verhoging van de eigen inkomsten is praktisch onmogelijk, ze lenen nu $ 2000 miljard per jaar om rond te komen.

Die lage dollar betekent dus dat alle import-artikelen in Amerika veel duurder worden, en daar zijn de machthebbers vanwege daaruit voortvloeiende volkswoede als de dood voor. Dus die zorgen dan voor een externe vijand, en dat is vooral China. Maar China heeft ook enorme problemen, zo kunnen ze door de sancties van Amerika minder goed aan noodzakelijke chips komen, en die worden in Taiwan gemaakt. En ze zitten ook met een vastgoed-debakel en hebben ook nog eens dringend behoefte aan olie die ze o.a. door de inval in Venezuela en de Amerikaanse sancties tegen Rusland plus de bombardementen op Russische olie-installaties minder goed kunnen krijgen. Dus de machthebbers in Amerika zowel als China kunnen als afleidingsmanoeuvre een oorlog (om Taiwan bijvoorbeeld) goed gebruiken, dat is namelijk HET middel om alle beperkingen die je in normale tijden als machthebber hebt overboord te gooien en de aandacht voor interne problemen af te leiden.

Het zou me daarom niks verbazen als voor de midterm-verkiezingen in Amerika een oorlog uitbreekt tussen Amerika en China. Wat dat kan voorkomen is wanneer California langs de Andreasbreuk afbreekt en San Francisco, Los Angeles en San Diego in zee verdwijnen, iets wat verschillende zieners voor dit jaar voorspellen. Dat zou dan een trigger kunnen zijn om de mensheid tot meer compassie en liefde te bewegen, en niet meer te denken aan oorlogen.

Nu ik toch met politiek en macht bezig ben gegaan door die inflatie-zegels heb ik meteen maar besloten dit blog vooral met “politieke” zegels te vullen, al zijn dat vaak niet de mooiste. Dus er komt ook nog een ander blog met anderssoortige zegels.

Groetjes

rene

O.a. Duitse zegels tijdens de bezetting in Belgie gebruikt, zowel in Vlaams als Franstalig gebied: cent en centimes.
Oorlog, gestapo, joden, concentratiekampen, pers gemuilkorfd.
Oorlog voor altijd voorbij?
United?
Oorlog, ICE, mensen met een kleurtje,, concentratiekampen, vrije pers aangevallen.
Door Amerika bedreigde landen
Natte droom van de Amerikaanse president, vooral de Virgin Islands natuurlijk.
Ik wist niet dat ik deze had, waarschijnlijk van mijn opa van wie ik een aantal zegels kreeg. Het zijn zegels uit de Tsarentijd in Rusland, uit series van 1875,1884,1889 of 1908, met op twee ervan de hamer en sikkel gestempeld omdat er nog geen nieuwe communistische zegels waren in 1917.
Dat is iets wat ik totaal niet begrijp: hoe de Hongaren pro-Russisch kunnen zijn. Vergeten dat Rusland Hongarije binnenviel in 1956? Ik weet dat nog precies: wij kregen indertijd dikke tarwekoeken als noodrantsoen voor het geval DAT. En Tsjecho-Slowakije bestond nog als 1 staat en werd ook door Rusland binnen gevallen, in 1968 (Dubcek afgezet).
Europa nog met Engeland er bij.
Ook Europese landen hielden landen bezet vroeger, als kolonies. Maar wij hebben ervan geleerd. Tenminste, wij vallen geen andere landen meer aan om ze in bezit te krijgen en keuren dat dan ook af.
Ook wij waren een koloniale grootmacht.
Dit was leuk om te ontdekken. Het bleek een zegel die je extra moest kopen als je een brief verstuurde en was een oorlogsbelasting!!! Deze Spaanse zegel vanwege de onfhankelijkheidsoorlog van Cuba tegen Spanje, 1897/1898.
Cubaanse zegel afgestempeld in 1937.
De sjah van Iran. Zijn zoon steunt nu verbaal de opstand tegen de Ayatolla’s vanuit Amerika.
Dit moet ook een heel oude zegel zijn: Postes Persanes, dus toen Iran nog Perzie heette. De Franse tekst suggereert dat de Fransen daar de baas waren, ik ga dat eens opzoeken want daar wist ik niks van. De sjah veranderde in 1935 de naam van Perzie in Iran, dus die zegel moet ouder zijn dan 1935. Iran betekent trouwens : land van Ariers!!!! Ik kon niks over Frankrijk vinden maar vond wel een hele reeks van deze postzegelserie op marktplaats. Een dergelijke uit 1924 kon je voor 15 cent kopen!
En zowaar kwam ik prinses Beatrix tegen op een postzegel van de Philipijnen.
Juliana, de enige oranje-telg ooit die ik leuk vond.
Tito.
Vermoorde Amerikaanse presidenten: Kennedy en Lincoln.