Domweg gelukkig in de Asterlaan

Tijdens de verbouwing.

Zo heet het pad naast mijn tuinhuisje op Buitenzorg. Ik zit er weer elke dag voor een tijdje, kan er niet genoeg van krijgen dat het nu aan de binnenkant geheel gerenoveerd is en nu helemaal ingericht. Het ziet er bijna hetzelfde uit qua inrichting als voor de verbouwing, al zijn de muren nu van ongeverfd oud hout, maar het voelt veel en veel beter aan, echt een groot verschil. Je voelt dat hout, en door de piepschuimen isolatie voelt het warmer en stiller. Het was al met gaas geisoleerd tegen de straling, maar dat zat eerst aan de buitenkant en is nu achter het hout verwerkt, dus je ziet het niet meer. Ik was vroeger toen ik het huisje kreeg heel stralingsgevoelig, en al ben ik dat niet meer voel ik wel dat het ook al door dat gaas waarschijnlijk heel rustig is.

Toen ik het huisje kreeg was het al erg rot en werd er bij de verkoop gezegd dat ik het na hooguit drie jaar moest afbreken, en dat was ondertussen 26 jaar geleden. Maar de laatste jaren kon het al echt niet meer, al zei ik altijd dat het mij om mijn tuin ging en niet om mijn huisje en dat ik dat volgend jaar zou gaan opknappen. En het nog niet inzakte. En ik legde losse planken over de vloer en ergens een pot waar ik overheen moest stappen als herinnering dat ik daar niet moest staan omdat ik er anders doorheen zou zakken. Dat gebeurde trouwens ook echt toen ik het huisje aan het leeghalen was en de pot had weggezet om vervolgens natuurlijk te vergeten dat ik op die plek niet moest staan.

Hier nog wat foto’ s van de verbouwing en hoe het er nu uitziet, plus nog wat tuinfoto’ s, want daar heb ik nu weer oog voor. Dat is ook waarom ik die tuin heb: ik heb letterlijk moeten leren om te aarden. Mijn kontakt met de natuur vindt voornamelijk in mijn tuin plaats. Ik ben een beetje een zwever en ben er achter gekomen hoe belangrijk het is om je verbondenheid met de aarde te beseffen. Tenslotte zijn wij de aarde, we zijn er onderdeel van, of we zijn er een mee. Ik heb hier geleerd hoe belangrijk het is om goed voor de aarde te zorgen, en beschouw mijn tuinwerk als een echte bijdrage aan het behoud van Gaia. Dat klinkt misschien overdreven, maar je kan als mens een grotere invloed hebben dan je misschien zou denken, als je focus maar goed is.

Dat geldt trouwens ook voor de overgang naar het aquariustijdperk: als er maar genoeg mensen zijn om dat te dragen wordt de rest meegetrokken.

Groetjes

Rene

Vanuit dezelfde hoek nu na de herinrichting.
andere hoek tijdens de verbouwing.
Het piepschuim heb ik zelf bedacht, ingekocht en aangebracht.
En nu ziet die hoek er weer zo uit. De achtermuur is van eikenhout.
Tijdens de verbouwing heeft Geert een hele struik gedecimeerd omdat hij anders geen spullen kon aanvoeren.
En op die plek heb ik grond gegooid en planten gekocht zodat het er weer goed uitziet.
Ik heb een inpandig hok in mijn huisje dat van de buitenkant middels een deur toegankelijk is, hier dus van binnenuit gezien.
En hier van buitenaf tijdens de verbouwing.
En zo ziet het er nu uit.
Het huisje is erg zichtbaar vanaf het pad nu omdat die struik weggeknipt is. Maar dat is zo’ n “gemeente-struik” , zo een die niet mooi is maar niet kapot kan, dus die groeit wel weer aan, hij krijgt al scheuten.

EN DAN NU WAT FOTO’ S VAN DE TUIN ZOALS HIJ ER NU UITZIET:

De Indische kers komt vanaf mijn buurvrouw, ben er erg blij mee.
Ik vind altijd dat ik voor een wildtuin met erg veel oud hout in houtwallen relatief weinig paddestoelen en zwammen heb elk jaar, maar deze zag ik gisteren en was daar erg blij mee.